22 września – Ekologiczny Dzień bez Samochodu!

22 września - Ekologiczny Dzień bez Samochodu!

22 września - Ekologiczny Dzień bez Samochodu!22 września to wyjątkowa data w kalendarzu komunikacji miejskiej – w tym dniu można korzystać bezpłatnie ze środków transportu publicznego! Liczymy na to, że dzięki tej inicjatywie zdeklarowani kierowcy przekonają się do zostawienia swoich samochodów w garażu. Z okazji dnia bez samochodu zapraszamy na piknik.

Komunikacja publiczna to nie tylko duża oszczędność czasu i pieniędzy, ale przede wszystkim najbardziej ekologiczny sposób przemieszczania się po mieście. Aby podkreślić ten ekologiczny aspekt transportu publicznego, 22 września Węzeł Komunikacyjny Młociny zamieni się w „zielone miasteczko”.

W piątek od godziny 12.00 do 18.00 przedstawiciele Zarządu Transportu Miejskiego, Miejskich Zakładów Autobusowych, Tramwajów Warszawskich, Mobilisu, Arrivy i Szybkiej Kolei Miejskiej pokażą w jaki sposób korzystanie z komunikacji miejskiej sprzyja ochronie środowiska. A wszystko to najmłodsi pasażerowie poznają poprzez gry, zabawy i animacje. Piknik będzie atrakcyjny również dla starszych odwiedzających – będą mogli wziąć udział w quizach i porozmawiać o ekologii. O godz. 17.00 odbędzie się konferencja prasowa podsumowująca Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu oraz finał gry miejskiej Smog Off. Zapraszamy wszystkich chętnych – udział w imprezie jest bezpłatny.

Europejski Dzień bez Samochodu

Zgodnie z uchwałą Rady m.st. Warszawy 22 września, podczas EDbS korzystanie z komunikacji miejskiej oraz parkingów P+R będzie bezpłatne – kasowniki w autobusach, tramwajach i pociągach SKM będą wyłączone, bramki metra zostaną otwarte, a szlabany na parkingach PR podniesione. Bez opłat będzie można także podróżować w pociągach Kolei Mazowieckich i Warszawskiej Kolei Dojazdowej w obszarze obowiązywania oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

źródło: ztm.waw.pl


BBA Transport System