14.12.2011 – Dla rozwoju lotnictwa cywilnego na Mazowszu

14 grudnia br. przedstawiciele samorządów i świata nauki spotkali się w Modlinie(w powiecie nowodworskim) na konferencji pn. „Program rozwoju infrastruktury lotnictwa cywilnego w województwie mazowieckim”. Samorząd Województwa Mazowieckiego reprezentował Wiesław Raboszuk – członek Zarządu oraz Marek Miesztalski – skarbnik województwa.

Lotnictwo cywilne należy do najszybciej rozwijających się gałęzi transportu. Jego dostępność jest warunkiem konkurencyjności regionu. Na Mazowszu funkcjonuje kilkanaście różnego typu lotnisk i lądowisk. Oprócz Lotniska Chopina w Warszawie i, będącego na ukończeniu, Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, istnieją także lotniska w: Mińsku Mazowieckim, Sochaczewie, Radomiu, Płocku, Przasnyszu i na warszawskim Bemowie. Mając tak bogaty zasób infrastruktury lotniskowej, dość licznie pojawiają się inicjatywy władz lokalnych związane z jej wykorzystaniem. Plany rządowe dotyczące rozwoju lotnictwa cywilnego na Mazowszu, spowodowały konieczność skonkretyzowania i skoordynowania tych zamiarów. Mając powyższe na uwadze władze województwa postanowiły opracować własną koncepcję rozwoju tej dziedziny transportu, pozwalającą na podejmowanie działań korzystnych z punktu widzenia interesów regionu.
Konferencja zorganizowana w Modlinie, przez Mazowieckie Biuro Planowania Regionalnego, rozpoczyna prace nad stworzeniem „Programu rozwoju infrastruktury lotnictwa cywilnego w województwie mazowieckim”. Dokument ten wpisuje się w proces tworzenia strategii rozwoju i planu zagospodarowania przestrzennego regionu.

źródło: www.mazovia.pl

 


Silk Road Poland