05.12.2011 Rusza budowa nowej Fabryki Broni Łucznik-Radom

Dziś Zarząd Fabryki Broni Łucznik – Radom Sp. z o.o. otrzymał pozwolenie na budowę nowej fabryki. Tym samym może rozpocząć się jedno z najbardziej spektakularnych i oczekiwanych wydarzeń w ostatnim okresie w polskiej branży obronnej – budowa nowoczesnej fabryki broni.

Nowa siedziba, nowoczesne technologie oraz zaawansowane linie technologiczne  wpłyną na całkowitą zmianę oblicza najbardziej znanego i zasłużonego polskiego producenta broni FB Łucznik- Radom. 

Uzyskanie pozwolenia na budowę kończy pierwszy najważniejszy etap projektowania fabryki oraz pozyskiwania stosownych pozwoleń i otwiera etap budowy. Inwestycja ruszy już w następnym roku. Nowa Fabryka Broni powstanie w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej na obrzeżach Radomia. Zgodnie z planami powstanie tam zaplecze biurowo-socjalne, nowa hala produkcyjna oraz strzelnica. Zakupu gruntu pod inwestycję dokonała ARP, która sfinansowała go ze środków pozyskanych z prywatyzacji z przeznaczeniem na inwestycje i wspieranie rozwoju polskiego potencjału obronnego.

Grupa Bumar konsekwentnie, przy wsparciu MSP i ARP, realizuje swoją strategię rozwoju zaplecza technologiczno-produkcyjnego skupionego w Grupie. Ma to umożliwić wzrost konkurencyjności i produkcję najbardziej zaawansowanych technologicznie  wyrobów dla Polskich Sił Zbrojnych i  klientów zagranicznych.

Jest to kolejny, po dokapitalizowaniu Bumaru z przeznaczeniem na prace badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe nowych wyrobów obronnych, etap rozwoju potencjału technologicznego Grupy Bumar.

źródło: www.bumar.com