Wieści Prosto z Gór

Wieści Prosto z Gór

„Wieści Prosto z Gór” to portal internetowy, który również posiada swoje wydanie papierowe. Portal chętnie wsłuchuje się w głos mieszkańców i daje im możliwość wyrażenia swojej opinii. Kurier Pieniński oraz Kurier – Beskid Wyspowy i Gorce są głównymi działami tematycznymi, jednak podejmowane są prace, aby zwiększyć ich zasięg. Nowość to portal ogólnopolskiego „Wieści z Polski”.

Na łamach portalu pisana jest prawda na tematy mało wygodne dla lokalnych władz. Jak mawiał Mark Twain: „Jeśli mówisz prawdę, nie musisz niczego pamiętać”. Jeszcze lepiej, gdy prawda jest spisana w miejscu dostępnym dla szerszego grona odbiorców. Bez wątpienia portal „Wieści Prosto z Gór” jest takim miejscem. Wiele z publikowanych materiałów trafia pod „strzechy”. Są doceniane: Stowarzyszenie Gazet Lokalnych do nagrody Local Press 2017 nominowało reportaż „Stróż Praworządności czy książę bezprawia”. Portal przyczynia się do promocji regionu. Pieniny oraz Beskid Wyspowy to z pewnością jedne z najpiękniejszych terenów w Polsce.

Wydawcą magazynu „Wieści Prosto z gór” jest Paweł Znyk, autor dwóch książek „Od komunikacji do manipulacji”, „Propaganda współczesne oblicza”. Jest również autorem kilkudziesięciu reportaży filmowych w tym „Technologia zabójstwa medialnego”.

Z mediami związany od lat. W wyborze zawodu dziennikarza utwierdziły go słowa Jana Pawła II, że dziennikarstwo to także powołanie, zaś dziennikarze powinni służyć prawdzie, sprawiedliwości, wolności, a także przyczyniać się do tworzenia ładu społecznego.

Paweł Znyk został wyróżniony za cykl reportaży „Edukacja bez granic”, w których zaprezentował ofertę edukacyjną najbardziej prestiżowych uczelni Europy, co umożliwiło wielu młodym ludziom podjęcie bądź kontynuację nauki na poziomie studiów wyższych. Jego zaangażowanie i wkład w pracę na rzecz rozwoju współpracy międzynarodowej w dziedzinie edukacji doceniony został także przez władze największej ukraińskiej uczelni wyższej, Międzyregionalnej Akademii Zarządzania Personelem w Kijowie, która przyznała mu wyróżnienie „za rozwój współpracy pomiędzy narodami Polski i Ukrainy w obszarze kultury i edukacji”.

www.wiescigor.pl