Upadek biura Tomas Cook: Polscy turyści mają opłacony powrót do domu

Tomas Cook

Tomas Cook

Thomas Cook, najstarsze i jedno z największych biur podróży, ogłosiło upadłość. Spowodowało to zaniepokojenie wśród części polskich turystów, którzy korzystają z usług biura Neckermann Polska – firmy z grupy Thomasa Cooka. Prezes polskiego biura turystycznego uspokaja: kondycja spółki jest stabilna, wszystkie wyjazdy realizowane zgodnie z planem.

W specjalnym oświadczeniu Maciej Nykiel, prezes zarządu Neckermann Polska informuje:
„Neckermann Polska Biuro Podróży Spółka z o.o., jako odrębna Spółka polskiego prawa handlowego, prowadzi dalej normalną, codzienną, operacyjną działalność. Wszyscy polscy Klienci Neckermanna, zarówno ci którzy obecnie przebywają za granicą, jak i ci, którzy jeszcze nie wyjechali na swoje wakacje, będą realizowali swoje wyjazdy wakacyjne zgodnie z planem. Nasza polska Spółka znajduje się w stabilnej kondycji finansowej i realizuje na bieżąco wszystkie swoje zobowiązania, wszystkie bieżące rachunki i faktury są zapłacone”.

Osoby chcące uzyskać dodatkowe informacje mogą korzystać z infolinii 22 212 05 00.

Mazowiecki Urząd Marszałkowski poinformował za pośrednictwem IAR, że Polacy, przebywający na wakacjach z biurem podróży Neckermann Polska, które kapitałowo związane jest z upadłym biurem Thomas Cook, mają opłacony powrót do domu.

Rzecznik prasowy Marta Milewska powiedziała, że urząd jest w kontakcie z biurem Neckermann Polska, a sytuacja polskich turystów jest monitorowana.

Z ustaleń urzędu marszałkowskiego wynika, że obecnie poza granicami kraju przebywa dwa tysiące klientów biura Neckermann Polska.

Wszelkie pytania należy kierować do Urzędu, dzwoniąc pod numery: (22) 59 79 543 oraz (22) 59 79 541.

Czytaj także: Thomas Cook ogłasza upadłość

foto: EPA


BBA Transport System

Komentarze do “Upadek biura Tomas Cook: Polscy turyści mają opłacony powrót do domu”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *