Sławomir Antonik

Sławomir Antonik

Sławomir Antonik
(KWW Bezpartyjni Samorządowcy)

 

  • Jak miasto może ułatwić przedsiębiorcom prowadzenie i rozwój działalności?

Naszą odpowiedzią na pytanie pierwsze jest nasz pakiet dla przedsiębiorcy i pakiet dla inwestora, który jest w naszym programie od początku i o którym mówiliśmy podczas konferencji prasowej 25 września – https://bezpartyjniwarszawiacy.pl/prezydent_post/konferencja-pakiet-dla-inwestorow-i-przedsiebiorcow/.

  • Co zrobić, żeby zwiększyć konkurencyjność stołecznej gospodarki? Co może być wyróżniającą się specjalizacją Warszawy na tle kraju i tej części Europy?

Miasto ma niewiele narzędzi do zwiększenia konkurencyjności gospodarki. Nie mniej jednak widzimy takie możliwości przez planowanie przestrzennego, które będzie wskazywać ośrodki działalności gospodarczej i tym samym umożliwiać ich realizację.
Widzimy także potrzebę współpracy z samorządem gospodarczym i z przedsiębiorcami, w tym będziemy konsultować z nimi niektóre działania. Całość naszych propozycji obejmuje pakiet dla przedsiębiorców zawarty w naszym programie. W szczególności należy wspomnieć o obniżonych stawkach czynszu dla młodych, startujących przedsiębiorców. Specjalizacja Warszawy powinna wynikać z kierunków kształcenia naszych uczelni, które lepiej wiedzą jakie specjalizacje są przydatne niż urząd.