• Home »
  • Aktualności »
  • Prof. Witold Modzelewski – biznes i podatki – zaproszenie na spotkanie biznesowe 4.09.2017

Prof. Witold Modzelewski – biznes i podatki – zaproszenie na spotkanie biznesowe 4.09.2017

Witold Modzelewski

Warszawska Izba Gospodarcza uprzejmie informuje, że 4.09.2017 r. o godz. 8:30 w sali Prezydialnej NOT, ul. T. Czackiego 3/5 odbędzie się spotkanie biznesowe z udziałem Prof. Witolda Modzelewskiego.

Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o zgłoszeniu udziału on-line:
http://wig.szef.co/formularze/akredytacja/

Witold Modzelewski (ur. 13 lutego 1956) – polski prawnik, profesor nauk prawnych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, doradca podatkowy, radca prawny, wykładowca problematyki podatkowej, w tym zwłaszcza podatku od towarów i usług, wiceminister finansów w latach 1992–1996.

Doradca podatkowy nr 00001. W 1991 uzyskał stopień doktora habilitowanego na Uniwersytecie Warszawskim. Został następnie profesorem nadzwyczajnym na tej uczelni. Wykłada problematykę podatkową na UW oraz innych uczelniach m.in. na SGH. Autor około tysiąca publikacji na tematy podatkowe, m.in. redaktor serii komentarzy do ustaw dotyczących podatku od towarów i usług, podatków dochodowych oraz podatku od nieruchomości, rolnego, leśnego. Autor opinii opracowanych dla Sejmu i Senatu. W latach 1992–1996 był wiceministrem finansów.

Jest jednym ze współtwórców systemu podatkowego obowiązującego w Polsce, zwłaszcza w zakresie podatku od towarów i usług, akcyzy oraz Ordynacji podatkowej. Występuje jako pełnomocnik w sporach podatkowych. Współtwórca Instytutu Studiów Podatkowych „Modzelewski i Wspólnicy”. W latach 2002–2007 był Przewodniczącym Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Obecnie jest Honorowym Przewodniczącym Krajowej Izby Doradców Podatkowych.

W 2010 został powołany przez prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w skład Narodowej Rady Rozwoju. Członkiem tego gremium został także w 2015.
W 2015 Prezydent RP nadał mu tytuł profesora nauk prawnych.

15 lutego 2014 został członkiem rady programowej partii Prawo i Sprawiedliwość.

foto: isp-modzelewski.blog.pl

Udostępnij