Nowi członkowie WIG: Zoompack

Zoompack

ZoompackDo Warszawskiej Izby Gospodarczej dołączyła spółka Zoompack. Serdecznie witamy!

Zoompack istnieje na rynku od marca 2015 roku. Od tego momentu spółce udało się zbudować mocną pozycję na pomorskim rynku hurtowni zaopatrujących sklepy detaliczne w produkty inne niż FMCG. Do takich należą m.in. wszelkiego rodzaju opakowania jednorazowego użytku, wyroby papierowe czy chemia profesjonalna.

Po dwóch latach od rozpoczęcia działalności, przedsiębiorstwo występowało już nie tylko w roli hurtowni, ale także w roli bezpośredniego importera zaopatrującego inne hurtownie. Ponad rok temu podjęta została strategiczna decyzja co do kierunku rozwoju firmy. Dostrzegając problemem, jakim są tradycyjne produkty plastikowe jednorazowego użytku, nawiązano współpracę z włoskimi producentami produktów kompostowalnych oraz biodegradowalnych. Owocem wykonanej pracy jest linia produktów bio. W przyszłości linia ta będzie sukcesywnie rozszerzana. Planem docelowym jest uruchomienie produkcji w Polsce.

Od trzech lat spółka Zoompack jest głównym dystrybutorem przedsiębiorstwa Quickpack, polsko-niemieckiej grupy zajmującej się produkcją tradycyjnych worków na śmieci oraz konwertowaniem folii aluminiowej. Zoompack jest także wyłącznym przedstawicielem, na rynku polskim, włoskiego producenta Erreti. Firma ta słynie z produkcji najlepszej jakości reklamówek oraz worków na śmieci, wykonanych z całkowicie kompostowalnego materiału. Wyróżnia ją fakt, że jako jedyna produkuje reklamówki z certyfikatem do bezpośredniego kontaktu z żywnością. W przyszłości firma Erreti ma zostać strategicznym partnerem spółki Zoompack w celu uruchomienia produkcji w Polsce.

www.zoompack.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *