Moniuszko na Moniuszki – zapraszamy na wyjątkowe urodziny

5 maja 2019 przypada 200 rocznica urodzin wybitnego polskiego kompozytora Stanisława Moniuszki.

Tego dnia warszawska ulica Moniuszki zamieni się w tętniący życiem, rozśpiewany i roztańczony Jarmark Moniuszkowski. Na ulicznej scenie artyści zaprezentują utwory Moniuszki w najróżniejszych aranżacjach. Będzie można wysłuchać koncertu chóru Filharmonii Warszawskiej, niespodzianką będzie oryginalny koncert carillonów Andrzeja Praisa z Poznania, a tancerze w strojach z epoki porwą nas do wspólnego poloneza.

Podczas Jarmarku nie zabraknie też przysmaków inspirowanych przepisami z czasów artysty.

Wydarzenia towarzyszące

Na przystawkę, w samo południe polecamy koncert najpopularniejszych dzieł Stanisława Moniuszki m.in. uwertura do opery Halka, Mazur z opery Straszny Dwór, uwertura do opery Verbum nobile oraz liczne arie, pieśni i duety.

Jest możliwość otrzymania bezpłatnego biletu na ten koncert zgłaszając się on line: http://moniuszko.szef.co/formularze/akredytacja/

Ilość miejsc ograniczona, liczy się pierwszeństwo zgłoszeń.

O godzinie 17:00, w sali Kameralnej zaserwujemy danie główne; unikatowy spektakl na cztery fortepiany, w wykonaniu międzynarodowego zespołu Vlasty Traczyk „Eight Hands Quartet”, a także koncert multimedialny „I like Moniuszko”.

Wstęp wolny po uprzednim zgłoszeniu na http://8hq.szef.co/formularze/akredytacja/

Bezpłatne bilety otrzymają Państwo po przesłaniu zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona, liczy się pierwszeństwo zgłoszenia. Po tym koncercie zapraszamy na wspólne biesiadowanie i degustację menu moniuszkowskiego.

Serdecznie zapraszamy!

Program Jarmarku Moniuszko na Moniuszki na plakacie.

 


ITB Berlin 2020

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *